Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joe Hulen
Results
College Results
College
College
High School
International
Other
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
DEC 7-0
D. Schouw
Life University
NAIA East Regional Qualifier
Semis & 3rd WB (16 Man)
141
02/16
W
DEC 7-5
T. Dragomer
Indiana Tech
NAIA East Regional Qualifier
2nd Wrestleback (16 Man)
141
02/16
L
MD 9-0
W. Moinius
Lindsey Wilson
NAIA East Regional Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
141
02/16
W
DEC 1-0
J. Prescott
Brewton-Parker College
NAIA East Regional Qualifier
Round 1 (16 Man)
141
01/27
L
DEC 8-1
B. Owens
Darton College
Georgia Intercollegiate Championships
Conso Finals (8 & 16 man)
141
01/27
W
DEC 8-4
A. Buffloe
LU-Unattached
Georgia Intercollegiate Championships
4th Wrestleback (16 Man)
141
01/27
L
DEC 7-1
D. Schouw
Life Unversity
Georgia Intercollegiate Championships
Semis (8 & 16 Man)
141
01/27
W
MD 10-2
C. Johnson
DC-Unattached
Georgia Intercollegiate Championships
Quarters (8 & 16 Man)
141
01/12
W
DEF 12-2
D. Painter
Bridgewater College
Washington & Lee Invitational
Placements
141
01/12
W
DEC 4-2
T. Little
Campbell University
Washington & Lee Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
141
12/16
W
F 0-0 1:30
D. Overy
Central Baptist (Ark.)
Benedictine College Duals
Champ. Round 1
---
12/16
W
DEC 4-1
B. Rynda
---
Raven Duals
Champ. Round 1
---
12/16
L
DEC 8-2
E. Ford
Missouri Baptist
Raven Duals
Champ. Round 1
---
12/14
W
MD 8-0
M. Mattingley
Hannibal-LaGrange (MO)
Truett-McConnell (Ga.) @ Hannibal-LaGrange (MO)
Round 1
141
12/02
L
F 0-0 0:55
M. Vaughn
---
Truett-McConnell (Ga.) @ University Of Central Florida
Round 1
149
12/02
W
DEC 5-4
B. Dyer
---
Truett-McConnell (Ga.) @ Shorter (Ga.)
Round 1
149
12/02
L
DEC 7-6
B. Owens
Darton College
Truett-McConnell (Ga.) @ Darton College
Round 1
149
11/30
W
DEC 7-6
E. DeAngelis
Anderson University
Truett-McConnell (Ga.) @ Anderson University
Round 1
141
11/17
L
DEC 5-2
B. McAraw
Georgia Southern
Georgia Southern @ Truett-McConnell (Ga.)
Round 1
149
11/04
L
F 0-0 6:30
J. Sanders
Liberty
Truett-McConnell (Ga.) @ Liberty
Round 1
141
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024